Hakkımızda

Hilal Otomat Makina San. Ve Tic. Ltd. Şti. 1994 Yılında İstanbul Arnavutköy ilçesinde Yedek Parça ve bağlantı elemanları üretimini yaparak sektöre hizmet vermeye başlamıştır. Bugün İstanbul Eyüp ilçesinde 940 m²  alan üzerinde toplam 2 firmadan oluşan Hilal Şirketler Grubu Otomotiv, Medikal, Savunma Sanayi ve diğer sektörlere hizmet vermeye devam etmektedir.

Kuruluşunda 1 Adet Matkap 1 Adet Rovelver ile hizmet vermeye başlayan firmamız; ‘Kısa Akış Süresi ile Yüksek Kalite Düşük Maliyet’ anlayışıyla, gelişen teknolojiyi takip ederek makine parkuru, kalite kontrol laboratuvarı ve proses akışını geliştirip yenileyerek büyümüş ve aynı anlayış ile gelişmeye ve büyümeye devam edecektir.

1998 Yılında Denet Civata firmasının tedarikçi firması olup, 4 adet rovelver 4 adet matkap tezgahı yatırımı yapılmış ve o süreçte ISO 9001 Belgesi alınmıştır. 2006 Yılında Tozmetal San. ve Tic. A.Ş firmasının onaylı tedarikçi olup CNC tezgah yatırımlarına devam etmiştir. Yatırımlarımız devam ederken 2008 Yılında Rami Vergi Dairesinde 33.000 kişi içerisinde 83. vergi mükellefi olmuştur.

2015 Yılında İstanbul Eyüp İlçesinde kurulan Medikal Firmamız; Hilal Grup Tıbbi Cihazlar ve Malzeme San. Tic. Ltd. Şti. ISO 9001, 13485, CE, Yetki Belgesi, Serbest Satış Sertifikası belgelerine sahip olup Hilal Grup markası ile Beyin Cerrahi ürünlerinin üretimi ve ile satışını yapmaktadır.

Çerkezköy - Velimeşe de 5.300 m² Kapalı, 2.500m²  Açık alan olacak şekilde projelendirilmiş inşaatı devam eden üretim tesisimizin 2025 Yılında sonlanması planlanmaktadır.